اخباراخبار خارجی

اولین توییت دورسی به وسیله NFT به قیمت 2.9 میلیون دلار فروخته شد!

اولین توییت جک دورسی مدیرعامل و هم‌بنیانگذار توییتر در مزایده‌‌ای به ارزش ۲.۹ میلیون دلار به وسیله NFT فروخته شد. این توییت نه تنها اولین توییت جک دورسی، بلکه اولین توییت در شبکه توییتر نیز به حساب می‌آید.

توییت موردنظر در تاریخ ۲۱ مارس ۲۰۰۶ منتشر شده است. جک دورسی در این توییت نوشته است: توییتر خودم را ایجاد کرده‌ام.

این توییت که در پلتفرم Valuables به مزایده گذاشته شد، به مدت ۳ ماه در مزایده قرار داشته است. برنده نهایی این مزایده، سینا استاوی (Sina Estavi) مدیرعامل شرکت Bridge Oracle بود که این مزایده را با پیشنهاد ۱۶۳۰.۵۸ اتریوم معادل با ۲.۹۱ میلیون دلار برنده شد.

استاوی در این مزایده توانست پیشنهاد بهتری نسبت به پیشنهاد ۲ میلیون دلاری جاستین سان مدیرعامل ترون ارائه دهد.

گفتنی است جک دورسی پیش از این بیان کرده بود که تمام سود این مزایده به خیریه اهدا خواهد شد.

مزایده NFT ها در حال تبدیل شدن به روند جالب و هیجان‌انگیزی است. بیپل (Beeple) که یکی از هنرمندان دیجیتالی و اکنون یکی از اسطوره‌های حوزه NFT است، اخیرا مزایده دیگری برگزار کرده است. بیپل پس از فروش رکوردشکن NFT خود به ارزش ۶۹ میلیون دلار، بار دیگر به این عرصه بازگشته است. گفتنی است این بار نیز همانند گذشته، سود حاصل از این فروش به خیریه اهدا می‌شود.

بازگشت بیپل(Mike Winkelmann) به عرصه NFT

اثر هنری اخیر بیپل در پلتفرم Nifty به مزایده گذاشته شده است. عنوان این اثر هنری “ساحل اقیانوس” است. بیپل قصد دارد تا تمام سود حاصل از این مزایده را به بنیاد زمین آزاد اهدا کند.

تب و تاب NFT ها همچنان ادامه دارد

جای تعجبی ندارد که اسم جاستین سان مدیرعامل شبکه ترون بار دیگر در این مزایده نیز دیده می‌شود. سان پیشنهاد تقریبا ۱.۹ میلیون دلاری برای این اثر هنری ارائه داده است. هرچند، آخرین پیشنهاد قبل از اتمام مزایده بیش از ۲ میلیون دلار بوده است.

جنون NFT ها هم‌چنان در حال جلب توجه است و افراد بیشتری در حال شناخت توکن‌های غیرقابل تعویض هستند.

سینا استاوی معتقد است پیشنهاد وی برای اولین توییت جک دورسی گویای چیزی فراتر از NFT ها است. وی حتی این NFT را با نقاشی مونا لیزا مقایسه کرده و گفته است: این فقط یک توییت نیست. به نظرم همانند نقاشی مونا لیزا، سال‌ها بعد مردم متوجه ارزش واقعی این توییت خواهند شد.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی [email protected] بپیوندید.


گزیده اخبار

گرد آورنده
atriachain
منبع
beincrypto
مشاهده بیشتر
  • دکمه بازگشت به بالا
    >