اخباراخبار خارجی

افزایش ۲۰٪ XRP،کمیسیون SEC با حذف ۲ سند ریپل موافقت کرد

افزایش ۲۰٪ XRP، کمیسیون SEC با حذف ۲ سند از پرونده ریپل موافقت کرد. پس از  آنکه درخواست ریپل مبنی بر عدم افشای عمومی محتویات ایمیل خصوصی خود در پرونده شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا مورد موافقت قرار گرفت، قیمت XRP برای دومین بار در سال جاری از مرز ۰.۷ دلار عبور کرد. پس از انتشار این خبر کوین ریپل با رشد ۲۰ درصدی مواجه شد.

طی این شکایت که در ماه دسامبر علیه ریپل ارائه شده، بیان شده است که ریپل ۱.۳ میلیارد دلار سرمایه از طریق فروش XRP و به صورت فروش اوراق بهادار بدون مجوز به دست آورده است. شرکت پرداختی ریپل که توسط کریس لارسن و برد گارلینگهوس خالقان XRP بنا نهاده شده است به نوعی همانند بانک مرکزی XRP عمل می‌کند. در صورت کاهش قیمت این ارز دیجیتال، شرکت ریپل به فروش ۵۵ میلیون XRP خود می‌پردازد.


ریپل و کمیسیون SEC

در تاریخ ۳۱ مارس، قاضی پرونده به ریپل اجازه داد تا موقتا ۴ سند مربوطه را ارائه ندهد و به ریپل و کمیسیون SEC دستور داد تا تاریخ ۲ آوریل در خصوص امکان حذف این اسناد موافقت کنند. وکلای شرکت ریپل توانستند قاضی را متقاعد کنند که امکان حذف ۲ ایمیل را داشته باشند.

حذف اول مربوط به ایمیل بین برد گارلینگهوس مدیرعامل ریپل و فردی ناشناس درباره Rippleworks، بخش سرمایه‌گذاری غیرانتفاعی این شرکت است. ایمیل دوم نیز بین طرفین ناشناس است که درباره شرایط عمومی XRP و کنترل آن توسط ریپل به صحبت پرداخته‌اند.

طبق گفته اندرو سرسنی (Andrew Ceresney) مشاور ریپل، این شرکت هنوز در خصوص دو سند دیگر به توافق نرسیده است. کمیسیون SEC نمی‌خواهد که ریپل به حذف ایمیلی بپردازد که شامل اطلاعات مالی شخصی کریس لارسن است. ایمیل دیگر نیز شامل ارائه استراتژی این شرکت به سرمایه‌گذاران خصوصی است.

وکلای ریپل هم‌چنان در تلاش برای این پرونده و در صدد حذف این ایمیل‌ها هستند. سرسنی در نامه‌ای به دادگاه گفته است:

تمام این ۴ سند به دادگاه ارائه شده‌اند و سند حقوقی و قضایی به شمار نمی‌آیند و نباید در دسترس عموم قرار بگیرند.

این پرونده منجر به توقف افزایش قیمت XRP در بحبوحه روند صعودی بازار ارزهای دیجیتال نشده است. در حال حاضر XRP با ارزش بازار ۲۹.۲ میلیارد دلاری، هفتمین ارز دیجیتال برتر از این حیث به شمار می‌رود. قیمت XRP از ابتدای سال تاکنون تقریبا ۱۷۰ درصد افزایش یافته است و اکنون ۰.۷۱ دلار است.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای رمزارز به کانال تلگرامی ما به نشانی [email protected] بپیوندید.


گزیده اخبار

منبع
forkast.news
مشاهده بیشتر
دکمه بازگشت به بالا
>