اخباراخبار خارجی

افزایش 566 درصدی سرچ کلمه بیت‌کوین در ترکیه در پی کاهش قیمت لیر

افزایش 566 درصدی سرچ کلمه بیت‌کوین در ترکیه در پی کاهش قیمت لیر، جست و جوی بیت‌کوین در ترکیه پس از انتشار اخباری در مورد افت ارزش لیر دچار افزایش شدیدی شد.
پس از اینکه ارزش لیر ترکیه بخاطر اخراج رییس بانک مرکزی 14 درصد افت کرد، جست و جوی بیت‌کوین در گوگل در ترکیه در 24 ساعت گذشته منفجر شد.
بر اساس داده های گوگل ترندز، تعداد جست و جوی بیت‌کوین ساعاتی بعد از خبر از افت ارزش شدید لیر دچار افزایش 566 درصدی شد.
پس از برکناری رییس بانک مرکزی ترکیه به دستور رییس جمهور این کشور یعنی رجب طیب اردوغان ارزش لیر ترکیه در یک افت ناگهانی 14 درصد کاهش یافت.
رییس سابق ناچی آگبال برای مقابله با تورم به دنبال افزایش نرخ بهره های بانکی بود. گزارش اخبار BBC می‌گوید که حذف و اخراج ناگهانی وی سرمایه گذاران داخلی و خارجی را شوکه کرده است.
لیر ترکیه فقط از ابتدای سال 2021، یک پنجم ارزش خود را در برابر دلار آمریکا از دست داده است. این افت ارزش فعلی بخاطر اخراج ناجی آگبال و انتصاب رییس جدید شهاب کاوجیوگلو است، رییس جدید که یک بانکدار و سیاستمدار است با روش کنترل تورم با استفاده از نرخ بهره بالا مخالف است.
افزایش تعداد جست و جو های بیت‌کوین توسط شهروندان ترکیه تا به امروز به بالاترین رقم تاریخ خود رسیده است، این رقم دو برابر جست و جو های ثبت شده در طول بازار صعودی سال های 2017 و 2018 است.
این فقط شهروندان ترکیه نیستند که نگاه تازه ای به ارز های دیجیتال دارند، بلکه در ابتدای ماه مارچ وزارت دارایی ترکیه اعلام کرد که برای تعیین قوانین تجارت رمزارز ها با بانک مرکزی و نهاد های نظارتی همکاری خواهد کرد.
وزیر دارایی ترکیه در آن زمان گفت: ما هم مثل بقیه ی دنیا نگران وضعیت رمزارز ها هستیم. تحولات و وضعیت رمزنگاری در ترکیه دقیقاً توسط وزارت ما کنترل می‌شود.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی [email protected] بپیوندید.


گزیده اخبار

گرد آورنده
atriachain
منبع
cointelegraph
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

  • دکمه بازگشت به بالا
    >